hamed peiravi

ترید چیست و تریدر کیست؟

[landing_page_taraheto id='12750']

آموزش ترید

وقتی کار جدیدی را شروع می کنید، یک نیروی اجباری را در خود حس می کنید که باید سعی کنید تا حد امکان در کوتاه ترین زمان، آموزش های لازم را یاد بگیرید. این طبیعت انسان است. اگر چیزی را دوست داشته باشیم، کمی در آن زیاده روی می کنیم.

سبک های معاملاتی و استراتژی های معاملاتی هم در این موضوع  تفاوتی ندارند. شما در ابتدای مسیر هیجان‌زده و مشتاق یادگیری هستید، بنابراین کتاب‌های معاملاتی زیادی می‌خرید، مقالات استراتژی زیادی می‌خوانید، در دوره های آموزش سبک های معاملاتی و آموزش استراتژی معاملاتی مختلف شرکت می کنید و سعی می‌کنید از هر کتاب/ مقاله/ ویدئو چند نکته را انتخاب کنید و آن‌ها را در یک ترکیب منحصر به فردی با استراتژی معاملاتی خود به هم متصل کنید.

در ابتدا این روش ها به نظر کار درستی می رسند، در هر حال شما در حال یادگیری مطالب جدیدی هستید، اما این روش ها ناکارآمد و پرهزینه هستند و لزوماً نتایج مطلوبی به همراه نخواهد داشت.

وقتی معامله گری را شروع می کنید، هر بار فقط یک استراتژی معاملاتی را یاد بگیرید تا بار اضافی یادگیری های فراوان را کاهش دهید. برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق، ممکن است نیازی به تسلط بیشتر روی چند استراتژی محدود نداشته باشید، هر استراتژی جدید را باید حداقل به مدت شش ماه در یک حساب آزمایشی تمرین کنید تا به آن مسلط شوید.

وقتی وارد یک فیلد می شوید، اطلاعات زیادی وجود دارد که ممکن است به نظر برسد که باید همه آن ها را بدانید. اما آنچه باید روی آن تمرکز کنید بستگی به آنچه می خواهید دارد: آیا می خواهید فقط باهوش به نظر برسید؟ یا می خواهید پول در بیاورید؟

تقریباً همه معامله گران موفق تنها از چند شاخص تحلیل تکنیکال برای تدوین یک استراتژی استفاده می کنند. این ابزارها ممکن است شامل  MACD، میانگین متحرک، ابزار اصلاح فیبوناچی یا خطوط روند باشند. اگر می خواهید باهوش به نظر برسید، پس باید همه چیز را یاد بگیرید، اما این به شما کمکی نمی کند پول در بیاورید. تلاش برای یادگیری همه چیز، منطقی نیست! همانطور که قبلاً بحث شد، برای ایجاد موفقیت آمیز یک استراتژی فقط یک یا دو ابزار لازم است، پس چرا در مورد صدها ابزار تحلیل تکنیکال مختلف که هرگز از آنها استفاده نخواهید کرد یاد بگیرید؟

استاد حامد پیروی و معامله گران آکادمی مالی اشراف همواره در تلاشند تا استراتژی های مالی و سبک های معاملاتی مختلف را در بازه های زمانی مشخص مورد بررسی و تحلیل قرار داده سپس با کسب سال ها تجربه در معامله گری و برآورد استراتژی های مختلف، سبک های معاملاتی و استراتژی های معاملاتی با بالاترین درصد بازدهی را طراحی و اجرا کنند و پس از رسیدن به سود مستمر آن ها را به مخاطبان خود ارائه دهند.

سرفصل های دوره

مقدماتی

جلسه 1

معرفی بازارهای مالی

معرفی کامل بازار های ارز دیجیتال

معرفی کامل بازار فارکس

صرافی های ایرانی

صرافی بایننس(1)

صرافی بایننس(2)

صرافی بایننس(3)

صرافی کویین(1)

صرافی کویین(2)

کیف پول ها

انواع تحلیل

سایت تریدینگ ویو

آموزش پرایس اکشن به شیوه کرگدن ها

سایت تریدینگ ویو

نمودار و تایم فریم

امواج حرکتی

روندشناسی

چرخه قیمت در بازار

حرکت در بازار

پیوت ها (مقدماتی)

حمایت و مقاومت

شکست در بازار

خطوط روند

کانال قیمتی

کندل شناسی

استراتژی های کندل شناسی

فیبوناچی

نوسان نماها

پیوت ها (پیشرفته)

گره ها و نظریه همسانی گره ها

تعیین نواحی مختص ترید

اوردر بلاک ها

نواحی کرگدنی

شکست در ساختار بازارBMS

سوئینگ شکست SMS

استراتژی های معاملاتی براساس استاپ هانتر

ساختار رفتار بزرگان

SSL و BSL

انباشت قیمتی

جمع بندی

روانشناسی و مدیریت سرمایه

روانشناسی بازار

روانشناسی معامله گر

کرگدیل دندان طلایی

مفهیم پایه و اصطلاحات بازار فارکس

مدیریت ریسک و سرمایه

نقشه راه (Road Map)

قبل از هرچیزی، فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید!

درخواست مشاوره

درخواست پشتیبانی

مشاوره

زمان پاسخگویی به مشکلات سایت هرروز از ۹الی۱۴

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

 

انواع سبک های معاملاتی

تحلیل به وسیله فاندامنتال یا بنیادی

 • در این مدل تحلیل شما به بررسی پارامترهای تاثیرگذار بر اقتصاد می پردازید و به وسیله آن ها شما تشخیص می دهید که در آینده ارزش یک ارز دیجیتال یا یک جفت ارز در فارکس یا یک سهام در بازار بورس چقدر است.
 • از جمله پارامترهای تاثیر گذار بر اقتصاد می توان به نرخ بهره (Interest Rate)، نرخ بیکاری (Unemployment Rate)، تولید ناخالص ملی (GDP) اشاره کرد. تمامی این موارد می تواند بر ارزش ذاتی یک ارز مثل دلار تاثیرگذار باشد و تمامی سهام ها و دارایی هایی که با این ارزش سنجیده می شوند، تحت تاثیر قرار بگیرند.
 • در بررسی سهام چه در ایران چه در سهام های خارجی شما باید صورت های مالی شرکت ها را بررسی کنید.

همانطور که می دانید تحلیل فاندامنتال جزو جدا نشدنی بازار ارز دیجیتال است. در بیشتر موارد تحلیل فاندامنتال تکمیل کننده تحلیل تکنیکال است. دوره جامع بازارهای مالی آکادمی اشراف آموزش سبک معاملاتی به روش تحلیل فاندامنتال را نیز شامل می شود تا بتوانید در کنار تحلیل فاندامنتال و استراتژی های معاملاتی در صورت نیاز توانایی تحلیل داده های فدامنتال را نیز داشته باشید و بتوانید داده های مهم را بررسی و تحلیل کنید.

تحلیل تکنیکال

 • روشی برای پیش بینی قیمت ها در بازار از طریق مطالعه گذشته بازار است.
 • در این مدل تحلیل از طریق بررسی تغییرات و نوسان قیمت ها و حجم معاملات و عرضه و تقاضا می توان وضعیت قیمت ها را در آینده پیش بینی کرد.
 • این روش تحلیل در تمامی بازارهای مالی و همچنین در تمام نمودارها قابل استفاده است و کاربرد گسترده ای دارد.
 • این مدل تحلیل انعطاف پذیری زیادی در استفاده در تحلیل تمامی صنایع و بازارهای مختلف دارد.
 • کارایی در بازه های زمانی مختلف
 • عدم نیاز به دانش مالی و حسابداری
 • فلسفه تحلیل تکنیکال جا پای بزرگان بازار گذاشتن است.
سه اصل مهم تحلیل تکنیکال:
 • همه چیز در قیمت ها لحاظ می شود
 • قیمت ها بر اساس روند ها حرکت می کنند
 • تاریخ تکرار می شود

تحلیل تکنیکال کلاسیک

 • در این سبک معاملاتی شما با توجه به یک سری از شواهد و حرکات از پیش مشاهده شده اقدام به بررسی بازار می کنید. مثلا شما در چارت در سقف قیمتی یک الگوی سر و شانه مشاهده می کنید و با شکست خط گردن اقدام به معامله شورت می کنید.
 • این سبک تحلیل قدیمی ترین و سنتی ترین نوع سبک تحلیل تکنیکال می باشد.
 • در این سبک به دلیل مناسب نبودن ریسک به ریوارد (R&R) شما باید win rate مناسبی را داشته باشید تا بتوانید در انتهای دوره معامله گری خود برایند مثبتی را بدست بیاورید.

اما به یاد داشته باشید که سبک کلاسیک تحلیل تکنیکال پایه و اساس تمامی سبک های تحلیل است به جز سبک NRT

تحلیل تکنیکال به سبک الیوت

 • در این سبک تحلیل شما با شناسایی و بررسی امواج اقدام به پیش بینی حرکت آینده بازار می کنید.
 • این سبک توسط توماس استرنز الیوت کشف شد.
 • در این سبک شما بازار را به دو دسته امواج اصلاحی و شتابدار تقسیم می کنید که امواج شتابدار خود شامل 5 موج می باشد که از این 5 موج 3 موج شتابدار و 2 موج اصلاحی می باشند و امواج اصلاحی در ابزار 3 موج می باشد.
 • به این سبک اشکالاتی وارد است به دلیل اینکه این سبک از تحلیل نیاز به ساعت های زیادی صرف وقت دارد تا شما کاملا چشمتان به شناسایی درست امواج اصلاحی و شتابدار عادت کند.

البته تصور این است که این سبک از قوانین خیلی زیادتری برای تایید امواج برخوردار بوده که توسط اقای الیوت فاش نشده است.

تحلیل به سبک اندیکاتورها و اسیلاتورها

 • در این مدل تحلیل شما با یک سری از اندیکاتورها مثل ایچی موکو (Ichimoko)، مووینگ اوریج ها (MA)، بولینگربند و … . اسیلاتورهایی مانند RSI، MACD و غیره اقدام به پیدا کردن نقاط ورود و خروج مناسب می کنید.
 • دقت کنید که اندیکاتورها سیگنال های اشتباه زیادی را به شما در بازار لایو می دهند و شما برای اینکه به خوبی به این مدل سبک مسلط باشید باید حتما در گذشته بازار به خوبی انواع حرکات قیمت در هنگام ایجاد سیگنال های خرید و فروش را بررسی کنید تا به یک استراتژی معاملاتی مناسب برسید.

پیشنهاد ما به شما این است که این سبک تحلیل را با سبک های تحلیل دیگر مثل تحلیل کلاسیک یا پرایس اکشن ترکیب کنید تا بتوانید به برآیند بهتری برسید.

تحلیل به سبک پرایس اکشن

 • این سبک معاملاتی را می توان به خودی خود یکی از سبک های جامع و کامل مایبن تمامی مباحث تحلیل تکنیکال دانست.
 • این روش اولین بار توسط افراد بزرگی مثل سم سیدن، البروکز، ایف و لنس به دنیای تحلیگران معرفی شد.
 • تمامی افرادی که در حوزه تحلیل پرایس اکشن فعالیت دارند همانطور که از اسم این سبک مشخص است به بررسی حرکات قیمت و پیش بینی حرکات قیمت در آینده با استفاده از گذشته بازار و نوع حرکات قیمت در آن قیمت ها می پردازند.

تحلیل پرایس اکشن شاید در ظاهر بسیار ارحت به نظر برسد و در گذشته بازار شما بتوانید با داشتن کمی اطلاعات از این نوع سبک برای خود حرکات قیمت را تفسیر کنید اما در عمل شما برای رسیدن به تسلط کافی برای پیش بینی حرکات قیمت در آینده نیاز به تمرین و صرف وقت بسیار دارید اما با تسلط به این روش می توانید به راحتی در تمامی بازارهای مالی فعالیت کنید.

تحلیل به سبک نئو ویو

 • این سبک یکی از سخت ترین و پیچیده ترین سبک های تحلیل با هزاران هزار قانون است که توسط آقای گلن نیلی (Glenn Neely) و بر پایه اساس الیوت ایجاد شد و طبق زندگینامه ای که ایشان در کتاب خود ذکر کرده اند قریب به 15 سال را برای تعریف قوانین این سبک وقت صرف کرده اند.
 • در این سبک شما باید اقدام به تولید کش دیتا برای چارت خود کنید و سپس قوانین الیوت را بر روی ان پیاده سازی کنید و سپس با تجمیع امواج به الگوهای موجود در این سبک برسید و سپس این سبک معاملاتی خود به شما می گوید که حرکت بعدی بازار چه خواهد بود.
 • طبق گفته خود اقای نیلی و با تجربه کسب شده توسط معامله گران اکادمی اشراف برای رسیدن به سطح حرفه ای در این سبک حداقل به دو تا سه سال زمان نیاز دارید.

این سبک بیشتر برای بازار سهام کاربرد دارد اما خب شما زمانی که به خوبی به این سبک مسلط باشید می توانید برای مابقی بازارها هم از ان استفاده کنید.

تحلیل به سبک NRT

این سبک معاملاتی هم توسط اقای نیلی ابداع شده است.

یک استراتژی معاملاتی موفق

همان طور که می دانید تمامی استراتژی های معاملاتی موفق باید دارای یک سری از ویژگی های منحصر به فرد باشند که علاوه بر ایجاد درک عمیق نسبت به چارت بتواند مسیر سود آوری را برای معامله گر به ارمغان آورد. لذا در دوره های آکادمی مالی اشراف سعی کرده ایم تا خدماتی را با تکیه به تجربه و دانش خود برای دوست داران بازارهای مالی ارائه دهیم، تا در این مسیر بتوانند از استراتژی های معاملاتی موفق برای کسب سود مستمر از بازار بهره ببرند.

مهم نیست چه استراتژی معاملاتی یا سبک معاملاتی را انتخاب می کنید، احتمالاً در ابتدا ضرر خواهید کرد. معامله گری یک روش پیچیده وسخت برای کسب درامد آسان است، به همین دلیل است که شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای و استفاده از استراتژی های معاملاتی نیازمند یک منبع قابل اطمینان برای ارائه استراتژی های تست شده و سود ده هستید زیرا برای اینکه خود به تنهایی بتوانید به یک استراتژی معاملاتی با سود مستمر برسید وقت و هزینه زیادی از شما خواهد گرفت. در دوره های آموزشی اکادمی مالی اشراف همانطور که سبک های معاملاتی و استراتژی های سود ده را آموزش میبینید و تمرین می کنید، در اجرای استراتژی های معاملاتی بهتر خواهید شد و امیدواریم نتایج مثبتی را مشاهده کنید اما این ممکن است چندین ماه طول بکشد که در این مدت زمان می توانید از سیگنال های ارائه شده توسط اکادمی مالی اشراف بهره بگیرید و استراتژی های معاملاتی ارائه شده را در فضای واقعی معامله گری به کار ببرید. به معامله گری ادامه دهید و زمانی که چندین ماه معاملات واقعی در فضای امن با همراهی یک استاد متخصص انجام دادید، با این استراتژی هایی که در دست دارید و به خوبی آموخته اید، به یک معامله گر حرفه ای تبدیل شوید.

ترید کلمه‌ای است که امروزه زیاد آن را در محفل‌های مختلف می‌شنویم؛ همانطور که می‌دانید، تقریبا از سال 2019 که ما شاهد ارز بیتکوین بودیم، ارز دیجیتال تبدیل به یکی از ترندهای روز دنیا و مخصوصا ایران شده بود.

روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از ارزدیجیتال وجود دارد؛ روش‌هایی مثل سرمایه گذاری، هولد، استخراج و … که ترید یکی از بهترین روشهای کسب درآمد در دنیای ارز دیجیتال است.

ولی ترید به همین سادگی نیست و نیازمند یک دانش کافی و آزمون و خطاست. در این پست قصد داریم تا با هم مراحل آموزش ترید را بررسی کنیم و ببینیم چطور می‌توانیم از این روش برای کسب درآمد استفاده کرد.

دانشجویان پس از مشاهده جلسات درس امکان پرسش و پاسخ، رفع اشکال، انجام تمرین، انجام آزمون‌های مقطعی و رتبه‌بندی خواهند داشت. پس از پایان دوره کسانی که در آزمون‌های جامع و ارزیابی فنی بالاترین نمرات را کسب کنند، جهت استخدام به شرکت‌هایی معرفی می‌شوند که قصد دارند از طریق برنامه‌نویس موردنظر خود را جذب کنند.

ترید چیست و تریدر کیست؟

قبل از اینکه به سراغ بحث آموزش ترید برویم، اول از همه بیایید ببینیم مفهوم کلمه “ترید” و “تریدر” چیست. ترید یک کلمه انگلیسی “Trade” است که در زبان فارسی، معنی معامله را می‌دهد. درواقع به معامله ارز دیجیتال، ترید گفته می‌شود که می‌توانیم از این روش و در بازه‌های زمانی مختلف، برای کسب درآمد استفاده کنیم.

اگر بخواهیم کلی به بحث ترید نگاه کنیم، می‌توانیم اینگونه بگوییم که شما در این روش باید ارز را در پایین‌ترین قیمت بخرید و در بالاترین قیمت بفروشید؛ ولی فکر نکنید که ترید به همین سادگیاست! ترید روش‌های مختلفی دارد که در هر بازه زمانی، روش خاصی را می‌طلبد.

تریدر (Trader) هم به کسی گفته می‌شود که از علم کافی برای معامله ارز دیجیتال و با آمار، نمودار، تحلیلها و روش‌های مختلف آن آشنایی دارد. درواقع به فرد معامله گر، تریدر گفته می‌شود.

تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال چیست؟

یکی از بخش‌هایی که باید هر تریدری با آن آشنا باشد، تحلیل‌های ارز دیجیتال که با دو روش تکنیکال و فاندامنتال انجام می‌شود. تحلیل ارزها به حدی لازم و ضروری است که در همه کورس‌های آموزش ترید، درباره آن تا ساعتها صحبت می‌شود.

بهتر است اینگونه بگوییم که اگر تحلیلی نباشد، هیچ سودی هم در کار نیست؛ در ادامه به توضیح تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می‌پردازیم:

تحلیل تکنیکال (Technical Analysis) چیست؟

این روش را که با نام تحلیل فنی هم می‌شناسند، فقط مخصوص به ارز دیجیتال نیست و در بازارهای مالی مختلف هم از آن استفاده می‌شود. شاید یادگیری این تحلیل زیاد سخت نباشد، ولی یادتان باشد که تحلیل تکنیکال نیازمند مهارت و زمان بسیار زیادی است؛ شاید شما لازم باشد تا ساعتها و روزها وقت خودتان صرف تحلیل بر روی نموندارهای ارز دیجیتال کنید.

در این روش شما فقط با نمودارهای ارز دیجیتال سر و کار دارید؛ یعنی اینکه شما باید روند حرکتی ارز موردنظر را بررسی کنید و قیمت همان ارز در آینده را پیش بینی کنید.

تحلیل فاندامنتال (Fundamental Analysis) چیست؟

تحلیل فاندامنتال را با اسم تحلیل بنیادی هم می‌شناسند که برای پیدا کردن ارزش ذاتی ارز استفاده می‌شود. برخلاف تحلیل تکنیکال، در این روش شما هیچ نیازی به نمودار ندارید و باید مسائل خارجی مربوط به ارز موردنظر را بررسی کنید.

مثلا اینکه چه کسی قرار است بر روی این ارز سرمایه گذاری کند، تعداد ارز در بازار چقدر است، صاحبان این ارز چه کسانی هستند و حتی بررسی توئیت افراد معروف.

یادتان است که رشد ارز داج کوین با توئیت ایلان ماسک شروع شد؟ مطمئن باشید افرادی که از تحلیل فاندامنتال آگاهی لازم را داشتند، بعد از این تویئت ایلان ماسک، به سود خوبی رسیدند.

شاید فکر کنید که این نوع تحلیل، زیاد کار سختی نیست و میشود با یک دوره مقدماتی آموزش ترید، آن را یاد گرفت؛ شاید بتوانید به راحتی آن را یاد بگیرد؛ ولی آیا می‌توانید به راحتی آن را پیاده کنید؟ یادتان باشد که در دنیای ارز دیجیتال، هیچ چیزی راحت نیست!

انواع استراتژی های ترید

در مرحله اول آموزش ترید با مفهوم کلمات ترید، تریدر و انواع تحلیل‌ها آشنا شدیم. همانطور که گفتیم، روش‌های مختلفی برای ترید کردن وجود دارد که بستگی به موقعیت ارز در بازار دارد. در ادامه می‌خواهیم چند نمونه از بهترین روش های ترید ارز دیجیتال را با هم بررسی کنیم:

1. آموزش اسکالپ تریدینگ

اولین روش مربوط به آموزش اسکالپ تریدینگ است که آن را با اسم خرید و فروش فوری ارز دیجیتال هم می‌شناسند. این روش معمولا برای سودهای سریع استفاده می‌شود. یعنی اینکه در بازه زمانی چند دقیقه یا چند ثانیه، خرید و فروش انجام می‌شود.

این روش معمولا برای افرادی که تازه وارد این دنیا شدند مناسب است که می‌تواند با گذراندن دوره‌های آموزش اسکالپ تریدینگ، ترید خودشان را شروع کنند. چون این روش نسبت به بقیه روش‌ها، از ریسک کمتری برخوردار است و علاوه بر اینکه می‌تواند سود خوبی به همراه داشته باشد، می‌تواند یک تجربه مناسب برای افراد آماتور باشد.

2. ترید روزانه یا Day Trading

همانطور که از اسم این روش هم مشخص است، دارایی‌ها در این روش فقط برای یک روز نگه داشته می‌شوند. البته تریدر باید از قبل و با استفاده از تحلیل‌های تکنیکال، بازه زمانی یک روزه ارزها را بررسی کند و بهترین مورد را برای ترید روزانه انتخاب کند. البته این روش نسبت به روش های دیگر، سود کمتر ولی سریعتر دارد.

3. روش سوئینگ تریدینگ یا swing trading

سوئینگ تریدینگ برخلاف ترید روزانه، در بازه‌های زمانی نسبتا طولانی مثل 1 هفته الی 2 ماه انجام می‌شود. به این شکل که تریدر بر اساس تحلیل‌های تکنیکال، ارز مورد نظر را بر اساس بازه‌های زمانی 1 هفته الی 2 ماهه بررسی می‌کند و بهترین ارز برای خرید را انتخاب می‌کند.

در روش سوئینگ تریدینگ، تریدر به دنبال یک ارزی می‌گردد که در کف قیمت باشد و پس از بررسی‌ها، باید بفهمد که مثلا در یک ماه آینده، این ارز به سقف قیمتی می‌رسد.

این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌هاست که معمولا در دوره‌های آموزش ترید، علاوه بر روش های دیگر، بیشتر به این روش پرداخته می‌شود.

4. روش پوزیشن تریدینگ یا Position Trading

این روش مربوط بازه زمانی بلند مدت یعنی 3 الی 12 ماه است؛ در این روش، تریدر علاوه بر تحلیل تکنیکال، باید از تحلیل فاندامنتال هم استفاده کند تا بتواند بهترین پوزیشن برای خرید را انتخاب کند.

5. روش رونویس یا Copy Trading

این روش شاید در بین همه روشها، یکی از راحت‌ترین روش برای ترید باشد؛ به این شکل که مثلا شما یک تریدر حرفه‌ای را انتخاب می‌کنید و تریدها و معاملات او را تقلید می‌کنید.

بسیاری از افرادی که تازه کار هستند و یا فقط قصد سرمایه را دارند، از این روش استفاده می‌کنند.

7 مرحله تبدیل شدن به یک تریدر

بسیاری از افراد، اطلاعات زیادی در این زمینه ندارند و فقط با دیدن افرادی که با ترید توانستند به درآمد برسند، تصمیم گرفتند تا وارد دنیای ارز دیجیتال شوند. برای همین فکر می‌کنند که در مدت زمان کم می‌توانند به راحتی علم ترید را یاد بگیرند.

ولی یک تریدر حرفه‌ای نیازمند علم، تخصص، دانش کافی در زمینه ارز دیجیتال و همچنین آزمون خطاهای بسیار است؛ به نظر شما، می‌توانید در کوتاه مدت به این موارد برسید؟

برای همین در ادامه، 7 مرحله را معرفی می‌کنیم که می‌تواند برای رسیدن به مرحله تریدر، به شما کمک کند:

1. شروع کنید؛ حتی اگر اطلاعات کمی دارید

این بخش نه تنها در حوزه ارز دیجیتال، بلکه در همه حوزه‌ها می‌تواند باعث پیشرفت شما شود. فرقی نمی‌کند که شما در کجای مسیر هستید و چه مقدار اطلاعات از فعالیتهای ترید دارید. سعی کنید با همان اطلاعات کم، فعالیت خودتان را شروع کنید.

احتمالا شما هم در گروه‌ها و انجمن‌های مختلف شاهد بحث و گفت و گو صاحب نظران هستید؛ سعی کنید تا از حرفهایی که می‌زنند نکته برداری کنید و همان موارد را هر چه سریعتر پیاده سازی کنید.

هیچ کسی نیست که بگوید اول، همه علم ترید را 100 درصد یاد گرفته و سپس ترید را شروع کرد؛ همه تریدرهای موفق، در ابتدا و با علم کمی که داشتند شروع به ترید کردن و کم کم در این مسیر پیشرفت کردند.

سعی کنید اول یک دوره مقدماتی آموزش ترید را بگذرانید و سپس فعالیت ترید خود را هر چقدر دست و پا شکسته، شروع کنید.

2. اشتباه جزوی از کار است

بسیاری از افراد آماتور که تازه وارد این حوزه شدند، فکر می‌کنند که اشتباهاتی که انجام می‌دهد را تا به الان هیچ کسی انجام نداده.

ولی باید بدانند که آنها فقط در حال تکرار اشتباهاتی هستند در گذشته برای دیگران پیش آمده. یادتان باشد که هیچ کسی از “اشتباهات” در امان نیست؛ فقط تعداد اشتباهات ممکن است در افراد آماتور نسبت به افراد حرفه‌ای بیشتر باشد.

اکثر این اشتباهات به دلیل رعایت نکردن قوانین است؛ البته این افراد آماتور با این قوانین آگاه نیستند و خوب همین موضوعات باعث می‌شود تا اشتباهات نسبت به افراد حرفه‌ای بیشتر شود. البته این قوانین مربوط به بحث فنی نیست. مربوط قوانین معنوی تریدر بودن است. به موارد زیر دقت کنید:

 • ترید بیش از حد
 • سرمایه گذاری کم
 • رعایت نکردن حد ضرر
 • احساسی ترید کردن
 • در لحظه تصمیم گرفتن
 • و …

این موارد فقط بخشی از قوانین ترید هستند؛ درواقع این شما هستید که باید خودتان به این نتیجه برسید که باید قوانین بالا را رعایت کنید. شاید همین الان این موارد را خوانده باشید و پیش خودتان بگویید که هیچ وقت بر خلاف این موارد عمل نمی‌کنید؛ ولی تا وقتی که اشتباه نکنید، به آن پی نمی‌برید.

3. ضرر بزرگ در کمین شماست

از این موضوع نترسید! ضرر بزرگ یکی از مراحل تبدیل شدن به یک تریدر حرفه‌ای است؛ بسیاری از افراد از قبل فکر می‌کنند که با گذراندن دوره‌های حرفه‌ای آموزش ترید می‌توانند خیلی راحت ترید را بدون هیچ ضرری شروع کنند و تا ابد هم سود می‌کنند.

با واقعیت رو به رو شوید؛ یک قصاب تا به الان دستش را با چاقو نبریده؟ یک راننده رالی، تا به الان تصادف نکرده؟ ضرر بزرگ یکی از مراحلی است که می‌تواند شما را به حرفه‌ای شدن تبدیل کند و البته این به شرطی است که از اشتباهات خودتان درس بگیرید.

البته یادتان باشد که وقتی متحمل یک ضرر شدید، باید با آن کنار بیایید و قبول کنید که امروز را شکست خوردید؛ اگر شما با واقعیت رو به رو نشوید ممکن است که دچار ضررهای بزرگتری شوید.

4. بازگشت پس از ضرر بزرگ

اگر شما واقعا دوست دارید که تبدیل به یک تریدر حرفه‌ای شوید، پس باید پس از متحمل شدن شکست بزرگ، از آن درس بگیرد و با قدرت بیشتری برگردید. یادتان باشد که آدم عاقل، از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

این شکست‌ها می‌تواند یک درس بزرگی برای شما باشد؛ مگر اینکه به این درس‌ها توجه نکنید!

5. دوره‌های آموزش ترید را عملی کنید

اصلا فرقی نمی‌کند که شما می‌خواهد ترید کردن را یاد بگیرید یا رانندگی یا جراحی و هر چیز دیگری. تا وقتی خودتان دست به قیچی نشوید، نمی‌تواند به چیزی که می‌خواهید برسید.

فرقی نمی‌کند که شما در حال گذراندن دوره‌های مقدماتی آموزش ترید هستید یا حرفه‌ای؛ سعی کنید هر چیزی که به شما یاد می‌دهند را فورا و تا از ذهن شما پاک نشده را به صورت عملی انجام دهید.

بخش اول را یادتان است؟ شروع کنید؛ حتی اگر اطلاعات کمی دارید!

 

6. سرمایه خودتان را مدیریت کنید

بعضی‌ها فکر می‌کنند ضرر کردن فقط مربوط به سیگنالهای اشتباه یا نداشتن دانش و تجربه است؛ ولی اگر شما مدیریت مالی هم نداشته باشید، خیلی زودتر از چیزی که فکر کنید با شکست و ضررهای بزرگتر رو به رو می‌شوید.

خود بحث مدیریت مالی هم یک موضوع جداگانه است که نیازمند علم و تخصص مخصوص به خودش را دارد که داستانش با تریدر شدن متفاوت است. برای مدیریت مالی در بحث تریدینگ یکسری قوانینی وجود دارد که در ادامه برای شما معرفی می‌کنیم:

 • هیچوقت با 100 درصد سرمایه خودتان ترید نکنید
 • سودها را ذخیره کنید
 • اگر به صورت متوالی در حال ضرر هستید، مبلغ ترید را کاهش دهید
 • در حین ضرر، کمی استراحت کنید و به صورت منطقی، به مبلغ ترید فکر کنید.
 • همیشه از نقاط حد ضرر استفاده کنید
 • و …

7. تقلید را کنار بگذارید

اینکه شما تحلیل‌های خودتان را با افراد خبره در میان بگذارید و از نظرات آنها استفاده بکنید، هیچ مشکلی ندارد و اتفاقا می‌توانند با نظرهایی که می‌دهند باعث رشد و پیشرفت شما شوند.

ولی یادتان باشد که این نظرها نباید بر روی روند کار شما تاثیر بگذارد. اگر کمی به فعالیت تریدرهای معروف دقت کنید، می‌فهمید که هر کدام از آنها راه و روش مخصوص به خودشان را دارند که با یکدیگر متفاوت است.

پس شما هم اگر قصد دارید که تبدیل به یک تریدر حرفه‌ای شوید، دیر یا زود باید یک روش ترید مخصوص به خودتان را بسازید. شاید الان اصلا متوجه این حرفها نشوید؛ ولی در ادامه مسیر، خودتان به این موضوع پی می‌برید.

ما به کیفیت و اثربخشی محصول خود اعتقاد داریم و به همین منظور گارانتی بازگشت وجه یک ماهه به شما ارائه می دهیم تا خریدی بدون ریسک و بدون نگرانی داشته باشید.
هزینه‌ای که بابت دوره پرداخت می‌کنید تا 1 ماه در اختیار خودِ شماست. اگر پس از خرید دوره به‌صورت جامع، به هر دلیلی از شرکت در آن منصرف شدید تا ١ ماه پس از خريد امكان انصراف و بازگشت كامل وجه برای شما درنظر گرفته شده است. برای انصراف از دوره لازم است در بازه زمانی تعیین شده درخواست خود را با پشتیبانی مطرح کرده و حداکثر ۲۵% از دوره را مشاهده کرده باشید. پس از انصراف همواره منتظر نظرات و پیشنهادات شما برای بهبود کیفیت دوره و نحوه ارائه آن‌ها هستیم و امیدواریم در حوزه موردنظر خود به موفقیت و فرصت‌های بزرگی دست پیدا کنید.

آموزش مهارت‌محور به این معنی‌ست که در طول دوره و باتوجه به میزان پیچیدگی هر مبحث آموزشی تمرین‌، آزمون و پروژه‌های مختلفی برای شما در نظر گرفته شده است تا یادگیری خود را تکمیل کنید. همچنین برگزاری وبینارهای متعدد و عضویت در گروه تلگرامی دوره امکان ارتباط با اساتید، منتورها و سایر دانشجویان را برای شما فراهم می‌کند. وضعیت آموزشی هر دانشجو برای منتورهای دوره قابل رصد و ارزیابی‌ست زیرا منتورها از بین دانشجویان برتر انتخاب شده‌اند و به‌خوبی با فرایند آموزشی و چالش‌های دوره آشنایی دارند. پایبندی به این متد آموزشی علاوه‌بر ارتقا سطح مهارتی که دارید، شما را با چالش هاى فنى و نحوه مدیریت آن‌ها آشنا مى كند و اين همان چيزى‌ست كه برای حضور در بازار كار به آن نياز داريد.

نظر برخی دانشجویان

نظرات دانشجویان آکادمی اشراف درباره دوره های آموزشی

این دوره برای چه کسانی مناسـب اسـت؟

این دوره برای چه کسانی مناسـب نیست؟

 • همه دسته ها
 • دسته بندی نشده
36%
تخفیف

دوره جامع بازارهای مالی و بازار ارزدیجیتال

No Votes 0 Votes
قیمت اصلی 7,200,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,600,000 تومان است.
قیمت اصلی 7,200,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,600,000 تومان است.

دوره مقدماتی بازارهای مالی

No Votes 0 Votes
5,000 تومان7,000 تومان
5,000 تومان7,000 تومان
آموزش های دیگر آکادمی مالی اشراف
نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟

133 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

دیدگاهتان را بنویسید